:: ceny a kódy

Ortopedická obuv na předpis/poukaz

Naši ortopedickou obuv na míru lze zakoupit buď v režimu zdravotní pomůcky anebo jako samoplátce. Pokud obuv chcete uplatnit jako zdravotní pomůcku, je zapotřebí navštívit svého ortopeda a vyžádat si lékařský předpis. Dle individuální diagnózy jsou stanoveny kódy pro preskripci. Nejčastěji zhotovujeme obuv na kódy 964, 966 a 961. Na základě procenta úhrady zdravotní pojišťovnou u konkrétního kódu a obtížnosti zpracování obuvi je stanoven doplatek pacienta. Ten je zpravidla v rozmezí od 1000 do 2 000 Kč za pár obuvi.

Kódy pro předpis ortopedické obuvi a frekvence předepisování

  » 16-0000964 Ortopedická obuv složitější (1 pár za dva roky)
  » 16-0000966 Ortopedická obuv velmi složitá (1 pár za dva roky)
  » 16-0000961 Ortopedická obuv dětská (1 pár za čtyři měsíce)
  » 16-0000959 Ortopedická obuv jako přímá součást pomůcky (1 pár za půl roku)
  » 16-0000960 Ortopedická úprava standardní obuvi (1 pár za půl roku)


Obuv pro samoplátce

V režimu samoplátce zákazníci neuplatňují lékařský předpis a obuv zpravidla splňuje kritéria obuvi na míru. Nejčastěji zákazníci požadují obuv, která koresponduje jejich délkovým, šířkovým a objemovým poměrům chodidel. Mají vlastní představu o barvě, typu materiálu a oceňují úroveň zpracování obuvi, která se opírá o dlouholeté zkušenosti s výrobou ortopedické a zdravotní obuvi. Podle náročnosti zpracování, materiálu a typu obuvi se stanovuje výsledná cena. Ta je v relacích kolem 12 tis. Kč za pár obuvi. Luxusní společenská obuv na míru, která je vystavena v galerii, má ceny odlišné. O této ručně šité rámové obuvi se dozvíte více na naší samostatné stránce pod značkou Scarpatini a Pavlas. Dětská zdravotně nezávadná obuv na zakázku se pohybuje v cenách od 3 900 Kč.


Individuální ortopedické vložky na předpis

O poukaz na zhotovení ortopedické vložky na míru lze, stejně jako u obuvi, požádat u svého ortopeda. Dle procenta úhrady zdravotní pojišťovnou u konkrétního kódu je stanoven doplatek pacienta. Ten je zpravidla 300 až 400 Kč.

Kódy pro předpis individuálních ortopedických vložek a frekvence předepisování

  » 16-0000971 Individuální ortopedické vložky speciální (1 pár za půl roku)
  » 16-0005250 Individuální ortopedické vložky dětské (1 pár za půl roku)


Ortopedické vložky na míru bez předpisu

Aby tato pomůcka mohla fungovat správně, je vhodné, aby nebyla zhotovena sériově, ale předcházelo ji řádné zaměření chodidel a výrobek odpovídal naměřeným hodnotám. Pomocí našeho skenovacího zařízení jsme schopni korekční dílce rozvrhnout naprosto přesně. Dle složitosti se cena individuální ortopedické vložky pohybuje kolem 2000 Kč.